Zaproszenie na mecz z Legią II Warszawa

Jutro (3 czerwca) trzecioligowy Pelikan Łowicz podejmie na swoim boisku Legię II Warszawa w meczu 32. kolejki grupy pierwszej III ligi.

 

 

 

 

Łowiczanie na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmują jedenaste miejsce z 40 punktami na koncie. Z kolei legioniści są na trzynastym miejscu i tracą do biało-zielonych dwa punkty. Taki sam dorobek punktowy ma też MKS Ełk, który jest na czternastym miejscu, pierwszym zagrożonym spadkiem do IV ligi.

Czternasta drużyna utrzyma się w III lidze, jeżeli z II ligi nie spadnie Znicz Pruszków. Drugoligowcy zakończą rozgrywki w ten weekend. Wiadomo już na pewno, że z III ligą żegnają się Warta Sieradz, Tur Bielsk Podlaski i GKS Wikielec. Szans na utrzymanie nie stracił jeszcze piętnasty Sokół Ostróda.

Jesienią w Ząbkach Wojskowi wygrali 2:0, a obie bramki zdobył były piłkarz Pelikana Mateusz Majewski, który kończył sezon w pierwszoligowym Ruchu Chorzów.

W poprzedniej kolejce biało-zieloni zremisowali bezbramkowo z MKS-em Ełk, zaś Legia II przegrała z GKS-em Wikielec 1:2.

Niedzielne spotkanie odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Starzyńskiego 6/8. Sędzią głównym będzie Krzysztof Kapela z Warmińsko-Mazurskiego ZPN.

Początek o godzinie 11:15.