Zwycięski ostatni sparing

Pelikan pewnie pokonał IV- ligowego rywala 2:0 (1:0) i z pełnym optymizmem przystąpi do rozgrywek ligowych. Bramki w meczu z Jutrzenką Warta zdobyli:
Kamil Woźniak oraz Michał „Jimmy” Żółtowski. 

Nie było to najlepsze spotkanie, szczególnie pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słabsza. Pojawiło się sporo niedokładności, brakowało płynności w grze, piłka cały czas podskakiwała i nie mogliśmy stworzyć klarownych sytuacji. Natomiast bramkę strzeliliśmy po bardzo fajnym przejściu – odebraliśmy piłkę po rzucie z autu przez przeciwnika, szybko przeprowadziliśmy akcję, Dawid Kieplin dograł piłkę do Kamila Woźniaka i tak padła bramka. Akcja była bardzo fajna, ale poza tym słabo to wyglądało. Piłka skakała, przeszkadzał wiatr i nie wyglądało to tak, jak wczoraj na rozruchu, gdzie płynnie to wszystko szło. W przerwie zwróciłem na to uwagę, małe  korekty, zmiany i już troszeczkę inaczej to wyglądała nasza gra. Piękna akcja po dośrodkowaniu naszego wychowanka Rutkowskiego do Michała Żółtowskiego, który strzelił bramkę głową. Przy tym wyniku mieliśmy już spokój, chociaż i przy wyniku 1:0 też, bo przeciwnik nie stworzył żadnej sytuacji, ale byłem bardziej niezadowolony z naszego sposobu gry, bo zbyt łatwo pozbywaliśmy się piłki. Ale na plus zagraliśmy ostatni sparing – na „zero” z tyłu i to, czego oczekiwałem i to, o co prosiłem chłopaków, żebyśmy nie tracili bramek i wygrali ten mecz, zostało osiągnięte i to jest pozytyw. Tego się trzymamy. Od wtorku rusza akcja z Olimpią Zambrów. – skomentował trener Dremliuk

KS Pelikan Łowicz – MKS Jutrzenka Warta 2:0 (1:0); br.: Kamil Woźniak (29) i Michał Żółtowski (65).
Pelikan: Eryk Niemira (46 Patryk Orzeł) – Krystian Mycka, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Tkacz, Maciej Wyszogrodzki (46 Damian Kozieł) – Filip Kowalczyk (71 Kuba Jóźwiak), Piotr Piekarski (71 Krystian Rutkowski), Patryk Pomianowski (46 Kuba Wardzyński), Kamil Woźniak (65 Krystian Kruk) – Dawid Kieplin (30 Michał Żółtowski), zawodnik testowany.

fot. Paweł A. Doliński