Zwycięstwo na koniec rundy

W dobrym stylu zakończyli jesienne zmagania podopieczni Mykoli Dremliuka. Pelikan pokonał na własnym boisku Lechię Tomaszów Mazowiecki 1:0 (1:0) a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Warchoł.
Pelikan objął prowadzenie już w 11 minucie spotkania po pięknym trafieniu Warchoła, dla którego był to 14 gol w obecnej kampanii. Do końca Pelikan nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i zasłużenia wygrał mecz. Już w najbliższą niedziele o godz. 11:15 Pelikan rozegra awansem pierwszy mecz rundy wiosennej, a rywalem biało- zielonych będzie KS Wasilków.

Kolejny mecz wygrany w naszym wykonaniu, kolejne trzy punkty dopisujemy i kończymy pierwszą rundę meczem wygranym, czyli tak jak sobie zakładaliśmy. Mówiłem, że to nie będzie łatwe spotkanie. Nikt nikomu nie rozdaje punktów, jak widzimy, wszyscy walczą, chcą wygrywać. Wiedziałem, że tak będzie, że to będzie ciężki mecz.  Brawo dla chłopaków, że walczyli i dowieźli ten wynik do końca. Zabrakło drugiej bramki, która by trochę uspokoiła sytuację, ale czy 1:0, czy 2:0, dają nam trzy  punkty i cieszymy się z tego. Przygotowujemy się jeszcze do  ostatniego spotkania, które zostanie rozegrane za tydzień awansem z Wasilkowem – skomentował trener Dremliuk.

KS Pelikan Łowicz – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1:0 (1:0); br.: Damian Warchoł (11).
Pelikan: Patryk Orzeł – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, Maciej Wyszogrodzki – Filip Kowalczyk, Patryk Pomianowski (80 Krystian Mycka), Piotr Piekarski, Dominik Głowiński (36 Dawid Kieplin) – Damian Warchoł, Krystian Białas (70 Krystian Kruk).

Fot. Paweł A. Doliński