Zwycięstwo w zaległym meczu z MKS Ełk

W zaległym spotkaniu 14. kolejki III ligi Pelikan Łowicz pokonał MKS Ełk 1:0. Bohaterami łowickiej drużyny byli zdobywca zwycięskiej bramki Michał Wrzesiński oraz bramkarz Gabriel Łodej, który obronił rzut karny!

Dwukrotnie przekładane jesienią spotkanie rozegrano tydzień przed startem rundy wiosennej III ligi. Mecz wyjątkowo odbył się na stadionie OSiR nr 1 w Łowiczu. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią łowiczanie rozegrali wszystkie domowe sparingi tej zimy.

Oba zespoły przezimowały w dolnej połówce tabeli. Pelikan po rundzie jesiennej zajmował dwunaste miejsce z 21 punktami na koncie. MKS plasował się dwa oczka niżej, ze stratą trzech punktów do biało-zielonych. Dla drużyny Marcina Płuski liczyła się więc tylko wygrana.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali bramek. Mało było też dogodnych sytuacji. Najlepszą z nich stworzyli już w 8. minucie meczu przyjezdni. Michał Twardowski popędził z piłką przez środek boiska, ale uderzając w trudnej pozycji nie mógł zaskoczyć Gabriela Łodeja.

19-letni golkiper Pelikana popisał się interwencją meczu na początku drugiej odsłony. W 46. minucie sędzia dopatrzył się faulu Bartosza Broniarka we własnej szesnastce i podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Mariusz Łapiński, ale jego uderzenie kapitalnie odbił bramkarz „Ptaków”, który sparował futbolówkę za linię boczną.

Na pierwszego ligowego gola w tym roku sympatycy Pelikana czekali do 61. minuty. Michał Adamczyk wymienił się podaniem z Krystianem Mycką na lewej flance i dośrodkował w pole karne. Do piłki wyskoczył nieupilnowany przez obrońców Michał Wrzesiński, który głową skierował futbolówkę do siatki. Było to pierwsze i, jak się później okazało, jedyne celne uderzenie gospodarzy w tym meczu.

Już w doliczonym czasie gry podopieczni Przemysława Kołłątaja mogli doprowadzić do wyrównania. Piłkę zmierzającą do bramki po uderzeniu głową jednego z rywali wybił Tomasz Dąbrowski.

W meczu z drużyną z Mazur swój ligowy debiut w biało-zielonych barwach zaliczyli Daniel Dybiec i Princewill Okachi.

Kolejny mecz biało-zieloni zagrają 10 marca w delegacji. Ich rywalem będzie Ursus Warszawa.

Traktorki zakończyli rundę jesienną na wysokim, piątym miejscu w tabeli. Na inaugurację sezonu wygrali przy Starzyńskiego 1:0.

Pelikan Łowicz – MKS Ełk 1:0 (0:0)
Michał Wrzesiński 61

Pelikan: Gabriel Łodej – Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Michał Adamczyk – Tomasz Dąbrowski, Princewill Okachi, Daniel Dybiec, Krystian Mycka, Kamil Kuczak – Michał Wrzesiński (90 Maciej Balik), Robert Kowalczyk (75 Bartosz Bujalski).