Jesteśmy w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Po świetnym meczu Pelikan pokonał Jutrzenkę Warta aż 7:0 (3:0) i pewnie zameldował się w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.Zadowolenia z meczu nie krył trener Mykola Dremliuk, który w takich słowach skomentował postawę swoich poopiecznych:

– Bardzo dobrze, że wygraliśmy mecz, bo byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Cieszymy się, że wygraliśmy na „zero z tyłu”. Oprócz bramek, które strzeliliśmy, mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, ale ważne, że to kolejny mecz, w którym nie pozwalamy przeciwnikowi strzelić bramki. Cieszy mnie też skuteczność i to, że tworzyliśmy fajne akcje. Byliśmy naładowani pozytywną energią. Pozytywnie o zespole świadczy również to, że nie chcieliśmy stracić nawet bramki z rzutu karnego, lecz utrzymać „zero z tyłu”. I Eryk Niemira nam pomógł w tak ważnym momencie. Jesteśmy z tego mega zadowoleni. Dwie bramki samobójcze przeciwnika świadczą o tym, jak bardzo byliśmy pazerni na bramki, chcieliśmy je zdobywać, tworzyliśmy sytuacje i pod presją naszych zawodników przeciwnik gubił się i strzelał do własnej bramki. Zależało nam, aby ten mecz wygrać, być w finale i, jak wcześniej wspominałem, wygrać finał, bo po to przecież gramy, żeby wygrać finał i zdobyć puchar. Robimy więc wszystko, żeby w środę za tydzień świętować. Odwołujemy sobotni sparing z Kutnem, ponieważ musimy przygotować się na Puchar Polski. Dzisiaj solidnie chłopaki popracowali. Martwi mnie tylko kontuzja Wawrzyńskiego – to taki nieprzyjemny moment tego meczu z Jutrzenką. Przeciwnik kopnął naszego zawodnika w nogę, ten źle stanął, podkręcił stopę i skręcił kostkę. Nie jest to nic poważnego i mam nadzieję, że jak najszybciej wróci, bo potrzebujemy go.

MKS Jutrzenka Warta – KS Pelikan Łowicz 0:7 (0:3); 
br.: Filip Kowalczyk 2 (11 i 37), samobójcza (45+2) i Michał Żółtowski (54), Piotr Piekarski (71), Krystian Kruk (89) i samobójcza (90+2).
Pelikan: Eryk Niemira – Krystian Mycka, Grzegorz Wawrzyński, Kuba Wardzyński (73 Krystian Kruk), Maciej Wyszogrodzki – Filip Kowalczyk (85 Damian Kozieł), Patryk Pomianowski (46 Piotr Piekarski), Jakub Bylewski, Tomasz Kolus (60 Kuba Jóźwiak) – Dawid Kieplin (56 Piotr Tkacz), Michał Żółtowski (67 Krystian Białas).
Sędziował: Wojciech Kretek (Bełchatów).

fot. Radosław „Sonia” Domińczak